[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Zlínský kraj chce postiženým oblastem poskytnout 2 miliony korun

ZLÍN - Rada Zlínského kraje se mimořádně sešla dnes (14. 8.), aby projednala možnosti pomoci krajům, které byly postiženy povodněmi.

Radní na svém jednání souhlasili s konáním veřejné sbírky Zlínského kraje za účelem pomoci oblastem postiženým záplavami, sbírka bude konána na vyhlášeném bankovním účtu.

"Jeho číslo zveřejníme okamžitě poté, co ke sbírce získáme souhlas ministerstva. Věřím, že se to podaří co nejdříve, musíme však brát ohled na situaci, do níž se v Praze ministerstvo financí dostalo," uvedl hejtman Zlínského kraje František Slavík.


Krajská rada také svým usnesením doporučila zastupitelstvu, aby na svém jednání schválilo poskytnutí peněžního daru na pomoc oblastem postiženým velkou vodou, a to ve výši 2 miliony korun z rozpočtové rezervy. "Stále si dobře pamatujeme, jak nám pomohla solidarita při povodních v roce 1997, kdy velká voda postihla Moravu. Teď máme možnost pomoci těm, kteří před pěti lety pomáhali nám," řekl hejtman Slavík.

Zástupce zlínského hejtmana Josef Mikeska, který je zodpovědný za dopravu, byl radou pověřen k jednání o pomoci v oblasti silničního hospodářství v postižených krajích. "Pomoc by po opadnutí vody měla spočívat v poskytnutí materiálu, techniky a případně pracovníků ze správ a údržeb silnic ve Zlínském kraji. Z předchozích zkušeností víme, že voda napáchá nejvíc škod právě na dopravní infrastruktuře," uvedl Mikeska. Rada mu uložila, aby ji co nejdříve informoval o požadavcích z postižených krajů, poté bude rozhodnuto o konkrétní formě pomoci.

Zlínský kraj také koordinuje humanitární činnost s dalšími organizacemi, které se na něj obrací. Krajská hospodářská komora se na kraj obrátila s nabídkou pomoci. Provede monitoring následujících potřebných věcí:
- vysoušeče v majetku firem, tyto vysoušeče v mnohých firmách zůstaly po povodních v roce 1997
- náhradní zdroje elektrické energie
- oslovení firem, které mohou poskytnout stany, deky, pitnou vodu, trvanlivé potraviny apod.

Krajská hospodářská komora také vyzvala firmy k solidaritě a finanční pomoci.

Na Zlínský kraj se také obrátil český červený kříž se žádostí o zveřejnění konta pro postižené záplavami

Název účtu: FOND HUMANITY ČČK
Peněžní ústav. KB Praha 1
Číslo účtu: 10030-7334-011/0100, variabilní symbol 300

Kontaktní osobou je Dr. Josef Konečný, vedoucí hospodářsko - správního úseku Úřadu ČČK, Thumovská 18, Praha 1, tel: 02/511 04 111

Patrik Kamas, tiskový mluvčí
067/7043135, 0724010743

Zveřejněno 14.08.2002Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm