[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Odhad škod na školách zřizovaných Ústeckým krajem

Ministryni školství Petru Buzkovou dnes navštívil zástupce hejtmana Ústeckého kraje Miroslav Řebíček a seznámil ji se situací v Ústeckém kraji. Hlavním bodem programu byla příprava setkání se zástupci krajů v Mariánských Lázních. Po skončení oficiální části se však M. Řebíček s ministryní P. Buzkovou dohodl na její návštěvě Ústeckého kraje ve čtvrtek 29. srpna 2002. "Ministryně vyslovila kraji účast a projevila snahu pomoci, zejména při zajišťování toho, aby se provoz ve školách základních a středních rozběhl s novým začátkem školního roku co možná nejdříve," upřesnil M. Řebíček.
Ve školách v Ústeckém kraji (zřizovaných Ústeckým krajem) začne školní rok jako obvykle k 1. září v okresech Teplice, Chomutov a Louny. V pořádku a připraveny na zahájení školního roku jsou také školy na Děčínsku.
Na Ústecku čekají na vyjádření hygieniků Obchodní akademie a Obchodní škola v Ústí nad Labem na Střekově (zatopené sklepy, objekt je nepřístupný a čeká na posudek statika) a Zvláštní škola ve Velkém Březně (zatopený suterén budovy), které zřejmě posunou začátek školního roku na 16. září. Téměř všechny škol na Litoměřicku zahájí školní výuku později, neboť valná většina z nich byla postižena velkou vodou. S maximálně týdenním zpožděním zahájí školní rok Střední odborné učiliště (vyplavené sklepy), Praktická škola a Zvláštní škola v Lovosicích. V polovině září se zahájí výuka na Gymnáziu v Roudnici nad Labem (k dnešnímu dni není jistý stav nosné klenby) a k 1. říjnu se začne učit ve Střední odborné škole a Vyšší odborné škole ve Štětí (čeká se na statický posudek) a také ve zdejší Zvláštní škola (zatím nevyčištěno). Citelně je poškozena budova Středního odborného učiliště v Terezínské ulici v Lovosicích, kde byla budova školy pod vodou a zatím nevyschla. Předběžný odhad škod ve školách zřizovaných Ústeckým krajem dosahuje k dnešnímu dni čísla téměř 60 milionů korun, vyčíslování ale ještě není u konce, neboť v mnoha objektech není zatím rozsah škod přesně definován.

Mgr. Romana Konečná,
tisková mluvčí Ústeckého kraje

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 22.08.2002Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm